Technologia

SKANDYNAWSKIE WZORCE I DREWNO

Naszą specjalnością jest budownictwo prefabrykowane w technologii szkieletu drewnianego opartego na skandynawskich wzorcach i surowcach. Skandynawska tarcica to najwyższej jakości surowiec, suszony komorowo o wilgotności poniżej 18%, bez wad ukrytych.

Prefabrykacja zaś to nowoczesny system budownictwa, który staje się coraz popularniejszy w Polsce i całej Europie, wypierając tradycyjne technologie budowania. Montaż na budowie polega na zestawieniu gotowych, wyprodukowanych w fabryce, ścian i stropów. Na gotowych ścianach montuje się pokrycie dachowe oraz dokonuje się prac wykończeniowych – nakładanie tynku, szpachlowanie płyt gipsowo – kartonowych, końcowy montaż instalacji czy podłóg.

KOMPUTEROWO STEROWANY PROCES PRODUKCJI

Ideą technologii prefabrykowanej jest wykonywanie prawie wszystkich prac nie na placu budowy, ale w ciepłej hali na nowoczesnych, sterowanych komputerowo maszynach produkcyjnych. Wysokie standardy produkcji przekładają się później na wysoką jakość Państwa domu.

WYSOKA ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ DOMU

Ściany. Dzięki niskiej akumulacji cieplnej ścian /współczynnik przenikalności cieplnej U < 0,18 W/m²K/ nawet w najzimniejsze dni w Państwa domu szybko będzie ciepło i przytulnie, ponieważ prawie cały przekrój ściany stanowi warstwa izolatora.

Okna. W Państwa domu wstawione zostały okna trzyszybowe, o podwyższonym współczynniku przenikalności cieplnej.

NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

Państwa dom będzie bardzo ciepły – co skutkować będzie niższymi nawet kilkukrotnie rachunkami za ogrzewanie. Skąd to wiemy?

Drewniane domy szkieletowe mają znakomite parametry izolacyjne – izolacja wypełnia praktycznie cały przekrój ściany i jednocześnie mają niską akumulację cieplną przegród. Dlatego można je bardzo szybko ogrzać. Energię zużywamy wyłącznie do ogrzania powietrza wewnątrz budynku. Dzięki odpowiedniej szczelności ścian i okien unikamy nadmiernych strat ciepła.

ZAKRES PRAC

  • Montujemy gotowe konstrukcje szkieletowe z czterostronnie struganej, suszonej komorowo, sortowanej maszynowo, skandynawskiej tarcicy klasy C24, wypełnione wełną mineralną
  • Wykańczamy elewacje zewnętrzne tynkiem, deską elewacyjną lub klinkierem
  • Wstawiamy drzwi i okna 3 szybowe o podwyższonych parametrach izolacyjności
  • Wykańczamy od wewnątrz ściany i sufity gładzią szpachlową
  • Montujemy instalacje (sanitarną, elektryczną, wentylacyjną i ogrzewania)
  • Montujemy pompę ciepła lub piec CO jako źródło ogrzewania i ciepłej wody
  • Montujemy pokrycie dachowe z dachówek
  • Wykonujemy izolacje termiczne stropodachów z wełny mineralnej

Domy nasze dzięki unikalnym właściwościom drewna posiadają również zdrowy, przyjemny mikroklimat. Poświadczyć to mogą nasi klienci, którzy mieszkają już od lat w domach drewnianych.