Pytania i odpowiedzi

Dla każdego. Nie boimy się tak twierdzić. Od projektu po realizację wszystko dopasujemy do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz komfortowego i bezpiecznego domu dla całej rodziny, czy jesteś singlem ceniącym niezależność.

Dwa miesiące – to średni czas realizacji całego budynku. Przy najbardziej wymagających projektach oddanie wykończonego domu w stanie deweloperskim  zwykle trwa nie dłużej niż trzy i pół miesiąca. Dom drewniany jest gotowy do zamieszkania od razu po zakończeniu budowy.

Tak, na Twoje życzenie wybudujemy dom drewniany pod klucz.

Twoje marzenie to dom drewniany? Projekt to nie problem. Dysponujemy katalogami gotowych domów. Jesteśmy też w stanie wykonać Twój dom według dostarczonego nam projektu indywidualnego lub zakupionego projektu typowego, nawet w wersji murowanej. Nasi konstruktorzy służą pomocą we wszelkich zagadnieniach dotyczących rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych.

To Ty o tym decydujesz. Dzięki prefabrykacji budowę można prowadzić również zimą.

Wycena budowy domu z drewna to istotny moment i już na tym etapie będziesz dokładnie wiedzieć, jaki będzie koszt inwestycji. Wycena zawsze robiona jest indywidualnie. Domy drewniane są tańsze od murowanych. Krótki okres budowy zabezpiecza przed wahaniami cen materiałów i ogranicza koszty związane z prowadzeniem budowy, a lżejsza konstrukcja oznacza możliwość wykonania lżejszych i tańszych fundamentów.

Domy drewniane mogą stanąć nawet na niestabilnym gruncie. Domy drewniane są lżejsze od murowanych, dlatego jeśli na Twoim gruncie budowa domu murowanego jest niemożliwa, może się okazać, że postawienie domu drewnianego będzie najlepszym, pewnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Każdy projekt i Twój pomysł zawsze indywidualnie oceniają nasi eksperci.

Domy z drewna proponowane przez firmę Partner są bardzo ciepłe. Dzięki niskiej akumulacji cieplnej ścian, tak jak w termosie, nawet w najzimniejsze dni w Twoim domu szybko będzie ciepło i przytulnie. Dzieje się tak, ponieważ prawie całą grubość ściany stanowi warstwa materiałów izolacyjnych. Już standardowa ściana domu w naszej technologii posiada współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,14 – 0,15 [W/m²*K]. To sprawia, że domy drewniane są energooszczędne, a rachunki za ogrzewanie bardzo niskie. Jednocześnie latem, w najbardziej gorące dni, we wnętrzu domu będzie panowała przyjazna temperatura.

Tak. Domy drewniane można łatwo rozbudować, przebudować, wymienić instalacje czy zamienić przeznaczenie pomieszczeń w każdej chwili (łazienka nie musi na zawsze być łazienką!). Twój dom może rosnąć razem z rodziną.

Tak. Uważamy, że cisza w środku domu to podstawa komfortu. Wełna mineralna wypełniająca ściany jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym – doskonale tłumi drgania i dźwięki. Dlatego bez problemu można oddać się w spokoju popołudniowej drzemce, gdy tuż za ścianą nasza pociecha trenuje gamy na skrzypcach.

Tak. W naszej ofercie mamy domy drewniane całoroczne, przystosowane do mieszkania w nich o każdej porze roku.

Nasze domy charakteryzują się wysokimi parametrami  ognioodporności. Stosowana przez nas tarcica z drewna czterostronnie struganego z fazowanymi krawędziami powoduje, że płomienie ognia ślizgają się po drewnie. Wełna mineralna wypełniająca przestrzenie ścian wraz z płytami kartonowo-gipsowymi na ścianach stanowią doskonałą dodatkową przegrodę ogniową. Ogniotrwałość naszych ścian potwierdzają badania, jakie przeprowadzone zostały w Instytucie Techniki  Budowlanej. Nasze ściany uzyskały wysoką klasę reakcji na ogień, badania potwierdziły, że są niezapalne (B, s1, d0).

Domy drewniane są długowieczne. Sprawdzona technologia obróbki drewna oraz jakość stosowanych materiałów powodują, że nasz dom będzie Ci służył długie lata.

Tak. Ekologia jest dla nas bardzo ważna. Chcemy zostawić czysty świat dla naszych dzieci, dlatego świadomie stawiamy na rozwiązania dobre dla środowiska. Wybierając jeden z naszych domów, masz pewność, że zamieszkasz w budynku wykonanym z przyjaznych środowisku, odnawialnych materiałów. Dzięki prefabrykacji ograniczamy ilości odpadów i śmieci powstałych podczas produkcji i samej budowy.

Domy drewniane w Warszawie, domy drewniane w Szczecinie, domy drewniane w Poznaniu, domy drewniane we Wrocławiu, domy drewniane nad morzem, domy drewniane na Mazurach… Można wyliczać długo, ponieważ działamy na terenie całej Polski. Stawiamy również domy drewniane w Niemczech i Skandynawii. Zdarzają się również egotyczne wysyłki jak Kongo lub Algieria.

Nasze domy stawiamy na fundamentach tradycyjnych lub płytach fundamentowych. Wykonywaliśmy również realizacje w amerykańskim stylu – czyli płyty drewniane na słupach betonowych (tzw. crawl space). Fundament możecie wykonać samodzielnie lub zlecić nam do wykonania.

Nic. Wyceny wykonujemy bezpłatnie. Często jedynie prosimy o poświęcenie 30 – 45 min. na  rozmowę przed sporządzeniem oferty w celu uzgodnienia jej zakresu oraz Twoich oczekiwań wobec domu. Na cenę domu ma wpływ cała masa czynników, takich jak: rodzaj ścian, dachu, okien, drzwi, itp. Mają one również często wpływ na trwałość budynku. A diabeł, jak zawsze, tkwi w szczegółach.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Jesteśmy po to, aby wszystko wyjaśnić i odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące domów drewnianych.